"Kohutava ilu" paigad Roomas 1

Pärast "Kohutava ilu" suurt edu on kasvanud nii turistide kui roomlaste endi seas uus trend - teha tour filmi võttepaikade vahel.
Teen siis siiagi väikese juhi nendest kohtadest, juhul kui mõnel omapead Roomas liikuval eestlasel tuleb tahtmine vähemalt mõnda neist näha. Teha tiir peale kõikidele filmis nähtud kaunistele paikadele ei ole võimalik ühe päevaga - need asuvad üksteisest üsna kaugel. Seega eelistan neid, mis jäävad turisti-käikudele üsna mugavalt ligidale.

Esimene küsimus, mis kindlasti kõigile pähe tuleb - kus asub Jep Gambardella terrass?
Seda on lihtne üles leida. Kui Colosseumi juures olete, siis jääb see nö. selle tahapoole, sinna kus on villa Celimontana küngas. Täpne aadress on piazza del Colosseo 9. See on punane ja ehitatud eelmise sajandi 20ndatel aastatel.Sisse sinna loomulikult ei saa, hea juhul näete siseõue (mis väärib). Siiski pole see park, kus mänivad lapsed keda Jep vaatleb ja mis filmis tundub jäävat korterist silmavaate kaugusele. Tegelikult on tegemist Palazzo Sacchetti siseõue-aiaga via Giulial.
Kui aga tahate nautida enam-vähem  Gambardella kodu sarnast vaadet Colosseumile, siis broneerige tuba selles hotellis http://www.hotelcapodafrica.com/ . Hinnad kõiguvad 150 - 300 euro vahel (2 inimest/öö).

Veel tasuvad vaatamist, kui juba sealkandis olete,  Divo Claudio templi varemed, mis jäävad otse Jepi maja lähedusse ning neid näeb selle terrassilt. Kunagi oli see Claudio abikaasa Agrippina poolt püstitatud (ilmselt südametunnistus piinas) tempel oma aja imposantsemaid, aga juba 10 aastat pärast ehitust hävines suur osa kuulsas 64 aasta tulekahjus. Keegi ei restaureerinud seda enam. Kasutati vaid Colosseumi loomade varjupaigana ning hiljem varajaste kristlaste kultuskohana.


Kus toimub Jep Gambardella sünnipäevapidu?
See on via Veneto kandis, mitte kaugel USA saatkonnast, via Bissolati ja via Sallustiana nurga peal.
Ehitatud 30ndatel aastel, fašismiaegse arhitektuuriga. Ka filmikaadrites nähtud Martini-reklaam on täiesti olemas ja seal on ta muutumatult olnud õige mitukümend aastat.
  

by Keane Li (Flickr)
Via Veneto ümbruses, ühel treppidest, mis ühendab tänavat Boncompagni Ludovisi linnakvartaliga, kohtub Jep Fanny Ardant'iga. Via Veneto ajaloost ning selle seotusest itaalia filmikunstiga  ja Ludovisi kunagisest pargist kirjutasin juba pikemalt e-raamatu "Iga teekond saab alguse südamest" Rooma-peatükis. Kel täpsemat huvi, saab sealt lugeda.

Usun, et pole kugi raske ära tunda, kuhu viib Gambardella ja Orietta jalutuskäik -  Navona väljakule.

Orietta korter (kui seda lukskuslikku eluaset nii võib seda nimetada :) ) asub palazzo Pamphiljs, Sant'Agnese in Agone kirkiku kõrval.
See oli paavst Innocentius X ning tema pere residentsiks. Innocentius X ja tema vennanaise (arvatavasti ka armukese) donna Olimpia loost tahan kirjutada õige pea põhjalikumalt omaette postitusesse. Lugu on seda väärt!
Sisustus, mida filmis näeb,  on muidugi vaid filmi tarbeks
Alates 1920 asub selles palazzos Brasiilia suursaatkond ja aastast 1961 kuulub ehitis Brasiiliale. Et seda külastada, tuleb ühendust võtta saatkonnaga 


Kui nüüd vahepeal kõht tühjaks on läinud, siis võib ju minna sööma restorani "La Veranda", koht kus Jep ja Ramona õhtustavad.


Restoran asub San Pietro ligidal, kaunis palazzo Della Roveres ja  aadress on Borgo Santo Spirito 73. Üsna kallis - (50 - 80 eurot inimese kohta, mõnede arvamuste kohaselt keskpärase köögiga, teised jälle väga rahul, ise pole käinud), aga atmosfäär on igal juhul kaunis ning säästlikemale inimestele on võimalus minna iganeljapäevasele aperitivole Santo Aperitivo  (18.30 - 21.30) 15 euro eest. Pühapäeviti korraldatakse seal ka brunch'e ja kohti saab broneerida online http://www.laveranda.net/ .

Edasi järgmises postituses :)Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar